DERLINGi meeskond nõustas kolmandikku Eesti suurimatest M&A tehingutest

Maineka rahvusvahelise tehinguturu vaatleja Mergermarketi 2016. aasta kokkuvõtte järgi on DERLINGi meeskond nõustanud 1/3 Eestit puudutavast Baltikumi 10 suurimast ühinemis- ja omandamistehingust.

Suuremat kajastamist on leidnud Nortali (Baltikumi üks suurimaid IT-eksportijaid) 50% osaluse väljaostmine LHV pensionifondidelt ja Enterprise Investors’ilt. Samuti on tähelepanu pälvinud Ha Servi (Eesti juhtiv saunakomponentide tööstus) enamusosaluse müük Livonia Partnersile. Mõlemal juhul nõustas DERLING ühte tehingu poolt kogu tehingu ulatuses.

2016. aastal kasvas Eestis M&A tehingute arv hüppeliselt. DERLINGi partneri Rolan Jankelevitshi sõnul on juba mõnda aega olnud märgatav väliskapitali asendumine Eesti kapitaliga. Mõnede regioonist väljuvate välisinvestorite tõttu on saanud teoks mitmed suured tehingud. „Tänu sellele saavad kodumaised investorid suurema võimaluse kaasa lüüa Eesti majanduskeskkona kujundamisel ning see on kindlasti positiivne. DERLINGi tehingunõustajate meeskond on 20. aasta jooksul aidanud ellu viia erinevaid märgilise tähtsusega tehinguid. 2017. aasta on juba samuti pakkumas selles vallas rohkelt väljakutseid.“