DERLINGi partnerid Andres Siigur ja Rolan Jankelevitsh nõustasid Nortali aktsionäre ettevõtte väljaostmisel

Nortali aktsionärid ostsid Enterprise Investors investeerimisfondilt ja LHV pensionifondidelt tagasi 50 protsenti grupi aktsiatest, omandades ettevõttes taas täisosaluse. Aktsionäride ringi kuulub 34 ettevõtte töötajat, tehingut rahastati omavahenditest ja finantsvõimendusega.

Tehingute kombineeritud väärtus on 15 miljonit eurot, mis põhineb ettevõtte hetkeväärtusel, milleks on hinnatud 30 miljonit eurot. LHV pensionifondid ostsid osaluse Nortalis 2012. aasta novembris ning Enterprise Investors EVF I investeerimisfond kaks aastat varem. Nortali juhatuse esimees Priit Alamäe kommenteeris ettevõtte pressiteates, et kuue aasta eest jõuti punkti, kus vajati oma kasvu- ja laienemispotentsiaali realiseerimiseks investeeringuid ning nüüd on nende lisaressursside kasutamisega kasvatanud ettevõtte müügitulu kolmekordseks.

Baltikumi juhtiv IT-ettevõte Nortal pakub teenuseid nii valitsus- ja tervishoiuorganisatsioonidele kui ka eraettevõtetele tootmis-, energia-, logistika-, telekommunikatsiooni- ja finantssektorites.

Enterprise Investors on üks vanimaid ja suurimaid erakapitali fondivalitsejaid Kesk- ja Ida-Euroopas.

Loe lisaks ERR’i kodulehelt.